SC 2015: Czech in and fly to the Azure sky!


loga

      Bezmála šest měsíců organizování a příprav se zúročilo během deseti horkých, červencových dní. Co že se tu dělo? Přece ta největší akce pořádaná pražským BESTem v průběhu celého roku, akademický kurz pro zahraniční studenty! Mezi 18. až 27. červencem 2015 jsme uspořádali již čtvrtý podobný kurz od počátku našeho působení na ČVUT. A účastníci z celé Evropy mohou potvrdit, že se vydařil nad očekávání dobře!

DSC_0485DSC_0714

Azurová obloha tak trochu jinak

Hlavní náplní každého kurzu je akademická část, která se odráží i v jeho samotném názvu. Tato část většinou probíhá na domovské univerzitě. My jsme letos ovšem zvolili méně tradiční přístup a oslovili jsme za tímto účelem pražskou pobočku společnosti Microsoft s.r.o., s nimiž jsme domluvili krátkou sérii přednášek o cloudové technologii Microsoft Azure – konkrétně o programování aplikací bez jakýchkoli programátorských znalostí. Kurz se díky tomuto atraktivnímu tématu a zajímavé lokalitě vyšvihl na přední příčky v počtu přihlášek. Sešlo se jich celkem 249!

Ze všech těchto zájemců se 24 štastlivců mohlo sejít zde v Praze a vyzkoušet si v prostorách BB Centra na Budějovické svoji schopnost pracovat v týmu, zručnost, vytrvalost a prezentační dovednosti. Během jednoho týdne museli vytvořit vlastními silami aplikaci, kterou na závěr prezentovali před porotou. Uspěli nakonec všichni, ale byla to dřina! Po prezentaci získali certifikát o absolvování kurzu a dobrý pocit z nových zkušeností. Ovšem akademickou částí to ani zdaleka nekončilo…

DSC_4722DSC_4621

Na kurzu se nelenoší

Kurzy BESTu totiž nejsou jen o učení, ale i o zábavě a poznávání cizích kultur! A proto jsme pro účastníky připravili bohatý program na celých deset dní, během kterých poznali nejen krásy Prahy, ale i dalších částí České republiky. Již v den příjezdu se několik účastníků vypravilo na jednodenní výlet na Karlštejn, během svého pobytu v Praze pak poznali například Vyšehrad nebo Petřín. Závěrečný víkend patřil výletu do přírody – do venkovského prostředí nedaleko Říčan.

Program v průběhu celého týdne tvořilo mnoho zajímavých akcí, včetně týmové hry na poznávání Prahy, Mezinárodního večera s pochutinami z cizích zemí, noční bojovky, exkurze do pivovaru nebo olympijských her naruby. Účastníci se rozhodně nenudili a dokonce se o program závěrečný večer postarali sami. Odjíždět zpátky se rozhodně nikomu příliš nechtělo!

DSC_4770DSC_1857

Poznej BEST i ty!

Zaujalo tě to a chtěl bys něco podobného zažít taky? Pak sleduj web best.eu.org a náš Facebook. Až se otevřou přihlášky na příští sérii kurzů, zkus napsat motivační dopis (nebo rovnou i několik). Třeba se na tebe usměje štěstí a zanedlouho se někde v Evropě potkáš s podobnou partou lidí, jako se sešla na našem kurzu, a zažiješ s nimi podobný týden plný nových zkušeností.

Pokud tě místo toho láká více pomáhat nám přímo s organizací kurzu přímo zde v Praze, případně s dalšími akcemi, které během roku pořádáme, ozvi se na hr@bestprague.cz – určitě se ti ozveme zpět!