FAQ


Obecné otázky

Je kurz v angličtině?

Všechny kurzy probíhají v angličtině.

Co musím splňovať, abych mohl jít na kurz?

Musíš být studentem ČVUT. Na některé kurzy je požadována předchozí znalost tématu (Advanced), na jiné (Basic) stačí pouze zájem o dané téma, to je u každého specifikováno.

Co znamená „Your account is not validated for this season“?

Můžeš napsat naší Vivaldi responsible, aby ti byl  účet schválen, ale neměj strach, na kurz se můžeš přihlásit i bez schváleného účtu a všechny budeme schvalovat hromadně před začátkem akcí.

Cena akcí

Za co se platí?

Poplatek za akci v sobě zahrnuje samotný kurz (ubytování, jídlo, program), nezahrnuje dopravu na kurz, která je individuální.

Proč jsou akce tak levné?

Local BEST Group (LBG) se snaží získat co nejvíce peněz spoluprací s různými organizacemi. Univerzita má zájem hostit zahraniční studenty a více se tak mezinárodně zapojit. Firmy chtějí získat přístup k mezinárodně smýšlejícím studentům, což se jim může povést během akce na firemních prezentací, přednáškách či během studentských exkurzí do firem. V některých zemích studentská unie také poskytuje určitou finanční podporu.

Proč je poplatek za některé akce a žádný za ostatní?

Poplatek závisí především na situaci v Local BEST Group, kolik podpory dostane od univerzity, studentské unie, atd.

Jaký je maximální poplatek za BEST akci?

Maximální poplatek je 55 Eur. Zda student platí plný nebo snížený poplatek závisí na zemi, kde studuje. Studenti z České republiky platí 80% z celkového poplatku a zálohu 50 euro.

Proč je (mnohem) vyšší poplatek za akci volného času (leisure event)?

Jak již bylo řečeno výše LBGs financuje své akci pomocí podpory z různých organizací, jako univerzity, firmy a studentské unie. Většina z těchto organizací má zájem v akademických kurzech. Proto je získávání peněz pro jiné akci mnohem obtížnější. Navíc tyto akce jsou spíš jako dovolená a patří mezi ně i některé aktivity, jako je plachtění, lyžování nebo degustace vín – obvykle za takovou dovolenou zaplatíte víc.

Výběr

Jak se probíhá výběr účastníků?

Pořádající LBG dostane všechny žádosti studentů a pak se rozhodne, koho vzít. Bere v úvahu regionální aspekt (organizátoři se snaží získat lidi z celé Evropy, takže obecně nebude vybrán více než jeden student z každého města/země), váš motivační dopis (musí číst opravdu hodně z nich, takže se snažte být co nejvíce kreativní!) a také se organizátoři zaměřují na rovnocenné zastoupení mužských a ženských účastníků. Pokud nevíte, jak začít svůj motivační dopis, přečtěte si naše doporučení.

Můžu posílat žádost na každou akci?

Ano! Můžete se přihlasit na každou, ale to není to rozumné v některých případech. Neměli byste se hlásit na kurz probíhající ve vaší zemi nebo kurz označený jako Advanced, který je mimo oblast, kterou studujete.

Na kolik akcí za sezónu můžu se přihlásit?

Můžete se přihlásit na nejvýše tři BEST kurzy. Můžete být přijati jenom na jeden z nich.

Chci jít ještě s kamarádem/ka­marádkou, dostaneme se tam spolu?

Pravděpodobně ne. Výběr probíhá nezávisle na tom, odkud pochází přihláška. Vybírá se mezi velkým množstvím lidí, takže je šance malá.

Co se stane dál?

Co je BEST Spirit?

To si musíte zažít sami… tak běž a přihlas se!

Co se stane, když pojedu na BEST akcí a nakazím se BEST Spirit virem?

Je pravděpodobné, že budeš chtít jet na více akcí a možná se i připojíš k vaší místní BEST skupině(LBG) a budeš organizovat akce sám.

Co mám dělat, když jsem nebyl přijat na akci?

Můžeš se to zkusit znovu v dalším ročním období. K dispozici jsou čtyři roční období: zima, jaro, léto a podzim. Můžeš se také zapojit do BESTu a jít do interních BEST akcí.

Můžu získat ECTS kredity za účast na BEST akci?

Po závěrečné zkoušce dostaneš BEST certifikát k ověření své účasti na akci a k popisu obsahu kurzu. BEST Certifikát má univerzitní razítko a podpis učitele. Je na vaší fakultě, uzná-li vám tento kurz za kredity.

Originál najdete na adrese http://best.eu.org/…uestions.jsp